Czy dzierżawa drukarki to dobry pomysł?

Drukarka do użytku domowego zazwyczaj jest użytkowana od czasu do czasu. Co innego drukarka w firmie – zdarzają się dni, że kopii do wydrukowania jest naprawdę sporo. Wyposażenie biura jest kwestią kosztowną, wie to każdy przedsiębiorca. Meble, sprzęty – to wszystko kosztuje. Warto szukać oszczędności, przy zachowaniu zdrowego rozsądku. Dobrym rozwiązaniem może okazać się dzierżawa urządzeń biurowych, np. drukarki. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z nowoczesnego sprzętu, bez konieczności dokonywania drogiego zakupu. Na czym dokładnie polega dzierżawa drukarki?

Wynajem drukarki sprawdza się w firmach, które nie mają stałego, bardzo dużego zapotrzebowania na drukowanie. Jeśli w twojej firmie codziennie drukuje się setki stron – wtedy lepiej zainwestować i zakupić drukarkę na własność. Aby wynająć drukarkę należy uregulować stały, miesięczny czynsz za urządzenie. Rozliczenie następuje najczęściej na podstawie liczby wydrukowanych kopii. Firma zajmująca się dzierżawą drukarki zapewnia bezpłatny serwis, przeglądy techniczne i zaopatrzenie w materiały eksploatacyjne. Nie trzeba więc martwić się o kończący się toner czy o nieoczekiwaną awarię.

Dzierżawa drukarki pozwala na użytkowanie nowoczesnego sprzętu, bez konieczności wydawania fortuny na zakup. Opłaty za użytkowanie drukarki są stałe. Nie trzeba martwić się o duże, niespodziewane wydatki. Takie rozwiązanie pozwala też zapanować nad finansami firmy. Warto pamiętać, że opłata za dzierżawę stanowi koszt uzyskania przychodu, a co za tym idzie – zmniejsza podatek dochodowy do zapłacenia.