Jakie są koszty eksploatacji drukarki?

Mogłoby się wydawać, że zakup drukarki to jedyny koszt, który musimy wziąć pod uwagę. Niestety tak nie jest. Drukarka niesie za sobą koszty eksploatacji – konieczny jest regularny zakup tonerów lub tuszy. Zdarza się, że drukarka kupiona po okazyjnej cenie, zaczyna generować bardzo wysokie koszty eksploatacji. Wszystko przez drogie materiały eksploatacyjne, do których nie można znaleźć zamienników. Dlatego właśnie tak ważne jest przeanalizowanie kosztów eksploatacji przed finalną decyzją i zakupem drukarki.

Koszty eksploatacji zależą w dużej mierze od wybranej technologii. Inaczej rozłożą się te koszty w przypadku drukarki atramentowej, a inaczej przy drukarce laserowej. Drukarka atramentowa ma zazwyczaj niższą cenę, tańsze są też tusze. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy uszkodzeniu ulegnie głowica atramentowa lub gdy zaschnie tusz. Wtedy pojawią się dodatkowe koszty w postaci serwisu. W przypadku drukarki laserowej nie trzeba martwić się zaschniętym tuszem.

Czynnikiem, który ma największy wpływ na koszty eksploatacji drukarki są oryginalne tusze i tonery. Produkty od czołowych producentów mogą kosztować od 200 do nawet 800 złotych. Wszystko zależy od modelu drukarki. Tonery i tusze z logo producenta są gwarancją oryginalnych elementów, wydajności i wysokiej jakości druku. Warto jednak zapoznać się z ofertą zamienników. Obniżają one koszty eksploatacji nawet o ponad 50%. Ceny zamienników zaczynają się już od 40 złotych w górę. Zamienniki kuszą dobrymi cenami, warto jednak dokładnie zapoznać się z opiniami na temat producenta. Zamienniki tonerów i tuszy od sprawdzonych producentów gwarantują wysoką jakość wydruku, porównywalną do oryginalnych odpowiedników.

https://strefadrukarek.pl/Drukarka-etykiet-Brother-QL-700-p85919